2437/278
Tre figurer af delvist forgyldt bronze i form af Buddha, én liggende, én siddende i bhumisparsha mudra. Siam. 19. årh. H. 9–19. (3)
Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage. En med afslag på hovedbeklædning.
Vurdering