1110/1000
Guillermo Gomez Gil (f. Malaga 1862, d. Cadiz 1942)
Kystparti ud for Malaga med en borgruin og fiskere, der gør klar til nattens fangst. Sign. G. Gomez Gil. Olie på lærred. 100×163.
Mindre aldersslitage.
Malerier, 9. marts 2011
Vurdering
Hammerslag