2050/8650
Russisk Gudsmoder Ikon “Alle Lidendes Trøster”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“kovcheg”. 19. årh. 26,5×22.
Ridser og mærker.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag