2448/​823

Jørgen Linde (, Møbeldesigner)

Cirkulært spisebord af palisander med udtræk og tre tillægsplader, heraf to med sarg. Model FA 31. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 72. Diam. 120. L. 170/270. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre overfladeridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

988456 4.000 DKK