2005/25
William Edward Webb (f. 1862, d. 1903)
Skibe i høj sø ud for en fransk kyst. Sign. W. Webb. Olie på lærred. Lysmål 54×95.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag