2049/936
Ubekendt møbeldesign
Lænestol med ben af bejdset bøg, sider og ryg betrukket med patineret cognacfarvet skind, løs hynde med grønt/brunt velour. 1930erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud