2446/​2028

Omega

Seamaster af guldbelagt stål. Mekanisk værk med automatisk optræk. 1960'erne. Brun læderrem. Ø 34 mm.

Gravering på urets bagkasse: “Præmie fra Rederiet A.P. Møller”.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Krone mangler.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

16 bud

831022 3.200 DKK
888511 (Autobud) 3.000 DKK
1093718 3.000 DKK
888511 (Autobud) 2.200 DKK
1170727 2.100 DKK
888511 (Autobud) 2.000 DKK
1170727 1.950 DKK
888511 (Autobud) 1.900 DKK
1170727 1.850 DKK
888511 (Autobud) 1.800 DKK
1170727 1.750 DKK
888511 (Autobud) 1.700 DKK
1170727 1.650 DKK
888511 (Autobud) 1.600 DKK
1170727 1.550 DKK
888511 1.500 DKK