2446/2028
Seamaster af guldbelagt stål. Mekanisk værk med automatisk optræk. 1960'erne. Brun læderrem. Ø 34 mm.
Gravering på urets bagkasse: “Præmie fra Rederiet A.P. Møller”.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Krone mangler.
Vurdering