2043/254
Oval régence konfektsbakke af sølv, sider drevne med bladdesign. Mesterstemplet SH, antagelig Tyskland 18. årh. Nålepunslet ejerdata Melchior Gottfried Vogt 1771. Vægt 108 g. L. 17,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud