2233/1020
Dansk møbeldesign
Sofabord af mahogni med 12 ilagte fliser, dekoreret i blå med stjernetegn. 1930–40'erne. H. 55. L. 64. B. 48.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på stel.
Moderne kunst og design, 16. august 2022
Vurdering
Hammerslag