2436/924
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Kinastol”. Armstol med stel af kirsebær, sæde med sort skind. Model PP 56. Designet 1989. Udført og mærket hos PP Møbler.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Lakslitage.
Vurdering