849/​265

Gustaviansk kommode af nøddetræ og frugt træ, inlagt med marqueteri, plade af Ölands kalksten, front med tre skuffer, beslag af forgyldt bronze. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 86. B. 112. D. 55.

Russisk auktion, varia, møbler, 11. juni 2014

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

45.000 DKK