1820/190
Carl Martin Soya-Jensen (f. Odense 1860, d. København 1912)
Kongevejen i Holte set fra Rudersdal mod Holte by og med Geels bakke i baggrunden. Sign. Soya J. Olie på lærred. 47×63.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud