1946/​122

Engelsk vægur i kasse af mahognibejdset træ, urskive med romertal. Sign. H. Stokes, 181 High St. Kensington. 20. årh.s begyndelse. Diam. 56.

Urskive med farveudløb. Mindre finerafslag. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK