2008/966
Robert Charles Dudley (, engelsk maler, 19. årh.)
“BL10”. Væglampe af forkromet metal med svingarm. Skærm af sortlakeret metal. Udført hos BestLite. Stemplet British Rd. 762006 Best. L. 56–110.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Krom prop på stamme mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag