Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med skibe på havet. Sign. Chr. Benjamin Olsen 1917. Olie på lærred. 55×72.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.