12115/4
Balusterformet, riflet strøbøsse af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med blomster og bladværk. Dateret 29/4.-19. Royal Copenhagen. H. 16.
Bundprop mangler.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud