1440/1729
Fransk Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende ung pige med ged. Paris, 19. årh.s midte. H. 41. B. 32. D. 12.
Pendul medfølger. Optræksnøgle mangler. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på skiven.
Varia, 2. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud