Michael Kvium (f. Horsens 1955)
Stående figur. Sign. Kvium 99. Kul på papir. Bladstørrelse 140×112.
Proveniens: En af de store figurtegninger, som Kvium første gang lancerede i forbindelse med soloudstillingen på Aarhus Kunstmuseum i 1997.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021