2040/55
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Parti fra havnen i Granville, Normandiet. Sign. Carl Locher Granville 1887. Olie på lærred. 34×55.
Mindre krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud