2442/​7074

Hans Christian Viggo-Hansen (f. København 1859, d. sst. 1930)

En hane. Sign. H. C. Viggo-Hansen 1904. Skulptur af grønpatineret metal. H. ca. 74. B. 41. D. 33.

Ridser, mærker og kraftigt patineret.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?