815/​284

Dansk rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungne sider og front med tre skuffer, sarg udskåret med rocailler og ornamentik. 18. årh.s midte, restaureret. H. 102. B. 128. D. 66.

Restaureret. Konditionsrapport ved forespørgsel.

Arne Schlesch og møbler, 30. november 2010

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag