815/284
Dansk rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungne sider og front med tre skuffer, sarg udskåret med rocailler og ornamentik. 18. årh.s midte, restaureret. H. 102. B. 128. D. 66.
Restaureret. Konditionsrapport ved forespørgsel.
Arne Schlesch og møbler, 30. november 2010
Vurdering
Hammerslag