12032/161
Rejsekuffert beklædt med lærred, lister og beslag af patineret træ og metal. 20. årh. H. 40 B. 68 D. 43.
Har ifølge oplysninger tilhørt Cigarfabrikant P. Wulff.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Beslag til låsen er løst.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag