2421/933
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Øresund”. Dobbeltkommode af eg. Front med otte skuffer. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner. H. 69. B. 135. D. 54.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. maj 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||