2027/925
Dansk møbeldesign
Sofabord med stel af aluminium og palisander, top af røgfarvet plexiglas. 1960'erne. H. 40. L./B. 73.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Løse samlinger
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag