Fransk maler, 18. årh.
Portræt af en herre. Usigneret. Rødkridt på papir monteret på papir. Bladstørrelse 15,5×22. Samtidig ramme.
Proveniens: Parsons & Sons (L.2881)
Revnet glas. Let gulnet og med mindre pletter. Undersøgt i rammen.