2431/8119
Giovanni Francesco Barbieri (Il Guercino), after, 18. årh. (f. Cento 1591, d. Bologna 1666)
Portræt af en herre. Usigneret. Rødkridt på papir monteret på papir. Bladstørrelse 15,5×22. Samtidig ramme.
Proveniens: Parsons & Sons (L.2881)
Revnet glas. Let gulnet og med mindre pletter. Undersøgt i rammen.
Kunst på papir, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag