2050/8689
Russisk thekande af sølv, indvendig og udvendigt låg forgyldt, prydet med blomster og bladværk, håndtag af ben. Utydelig kyrillisk mestermærke, guardein Andrei Antonovich Kovalski 1843, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt (inkl. håndtag af ben) ca. 566 g. H. 15.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud