2124/46
Engelsk maler, 20. årh.
Marine med redningsbåden Helen Turnbull ud for Sheerness kyst. Sign. G. Butten. Olie på lærred monteret på plade. 51×76,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag