2119/605
Stig Weye Hansen (f. København 1946)
Komposition. Sign. SWH, samt på bagsiden med datering. Olie på lærred. 33×38.
Givet til Jens August Schade som gave. Har været i privat eje siden.
Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag