2048/286
Fransk kaminur af forgyldt bronze med plaketter og vase af porcelæn, dekoreret i farver, skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 33. B. 24. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag