1831/1186
Diamantring af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige rosenslebne diamanter. Str. 47,5.
Æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En diamant mangler.
Smykker, 1. august 2018
Vurdering
Hammerslag