2448/856
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Et par reoler af cubamahogni med profilerede kanter og tre skabe. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 151. B. 170. D. 30. (2)
Nummereret 4504.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og mindre afslag. En bagbeklædning med udskåret hul.
Vurdering