Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Eva”. Sign. på bagsíden Carl-Henning Pedersen Molesmes 1986 med titel. Olie på lærred. 60×70.
Proveniens: Galerie Bechman, København.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021