1947/396
Directoire form dameskrivemøbel med rullejalousi, rigt indlagt med prydlister af messing. Frankrig, 20. årh.s begyndelse. H. 91. B. 70. D 45.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag