1947/​396

Directoire form dameskrivemøbel med rullejalousi, rigt indlagt med prydlister af messing. Frankrig, 20. årh.s begyndelse. H. 91. B. 70. D 45.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK