1619/2093
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Cabaretfad af teak med ni tilhørende skåle af blåligt glas. Stemplet IHQ Danmark. Bakke L. 43. B. 34.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Quistgaard, 10. maj 2016
Vurdering
Hammerslag