2119/588
Eugène de Sala (f. Randers 1899, d. København 1987)
Opstilling. Sign. de Sala. Olie på pap. 68×50.
Afviger lidt fra rammen. Der er klistret et kvadratisk papstykke midt på pladen. Et lille hul øverst oppe, og lidt afskalninger. Eftersyn tilrådes.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag