2009/930
Niels Bjerre (f. Lemvig 1864, d. Frederiksberg 1942)
Høstlandskab med høje træer langs en grusvej. Sign. N. B. 93. Olie på lærred monteret på malepap. 24×41.
Lærred ujævnt monteret på pap. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag