2003/184
Harald Holm (f. Horne 1866, d. Genova 1920)
Opstilling med tulipaner i en krystalvase. Usigneret. Betegnet på blændrammen Harald Holm. Olie på lærred. 33×30.
Enkelte minimale afskalninger langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag