Erik Buck, tilskrevet (f. 1923, d. 1982)
Sammenklappelig bar af palisander monteret med hjul, indvendig med rød hylde og baggrund samt udtræksbakker med sort formica. Antageligt udført hos Dyrlund. H. 55. B. 50/100. D. 50/25.
CITES certifikat medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flere ridser på bagside. Falmet på top.
Moderne kunst og design, 24. juni 2014
20 bud