2250/​550

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par vaser af patineret diskometal med kanneleret dekor i relief. Stemplet monogram Just A., dessin 2318. H. 18. Diam. maks. 12,5. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 13. december 2022

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK