2250/550
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par vaser af patineret diskometal med kanneleret dekor i relief. Stemplet monogram Just A., dessin 2318. H. 18. Diam. maks. 12,5. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag