2003/185
Gardner Porcelainsfabrik, 19.-20. årh.
Russisk skål, tre tallerkener og fad af porcelæn, dekorerede med blomster i rund kartouche på kirsebær farvet grund. Gardner Porcelainsfabrik, 19.-20. årh. (5).
slitage på gulddekoration, tallerken med huller i glasuren
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud