1704/32
Loftlampe af forgyldt messing, prydet med putti og bladværk. 19. årh.s slutning. H. 95. Diam. 43.
Brugsslitage. Slidt forgyldning. Mindre revner.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag