1746/56
Ubekendt maler, ca. 1900
Flodlandskab med ryttere. Sign. G. Nietschmann. Olie på lærred. 69×105.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Svage mærker fra blændrammen.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag