1319/70
Alfred Larsen (f. Stenderup ved Horsens 1860, d. Virum 1946)
Sommerdag på landet. Sign. Alf. L. Olie på lærred. 54×68.
Behov for let overfladerensning.
Kunstnerrettelse 29.04.2013.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag