2048/​673

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“James Johnson Sweeney”, 1975. Sign. Miró, 53/100. Litografi i farver. Lysmål 30×47.

Litteratur: Cramer, no 210.

Papiret er en anelse gulnet. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag

10.000 kr.

10.000 kr.
9.500 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.