2442/7117
Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)
“Teleskoplampe”. Et par bordlamper af messing, skærme af plisseret akryl. Model 344. Udført hos Le Klint. H. 53–64. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med folder, pletter og smuds.
Vurdering
1081439 |