877/​713

Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961)

“Another Room. Another Colour. Another Time”, 2005. Sign. på bagsiden Anette Harboe Flensborg 05. Olie på lærred. 135×200. Uindrammet.

Litteratur: Anette Harboe Flensburg: “House of Night and Day”, Galleri Christina Wilson, København, 2006, gengivet side 52.

Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

68.000 DKK