Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961)
“Another Room. Another Colour. Another Time”, 2005. Sign. på bagsiden Anette Harboe Flensborg 05. Olie på lærred. 135×200. Uindrammet.
Litteratur: Anette Harboe Flensburg: “House of Night and Day”, Galleri Christina Wilson, København, 2006, gengivet side 52.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018