Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
“Robert Jacobsen 75 år. Galerie Edeling 25 år. Lyriske muligheder. Etude sculpturelle”, 1962/87. Mappe med fem serigrafier i farver. Alle sign. Rob. Jacobsen, 77/90. Bladstørrelse 75,5×55,5. I original mappe.
Proveniens: Galerie Edeling, København.
Original stand.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020