2027/​888

Ubekendt design

Et par store uplight væglamper med stel af bruneret metal. Skærme af hvidlakeret metal. Diam. 46. D. 53. (2)

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Ujævn kant. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

1.500–2.400 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK